pühapäev, 4. november 2012

Marhaba, Maroko!


Hey,hey!
Kuidas möödusid Teie puhkepäevad?
Kuna kaks viimast päeva väljas aina sadas vihma, mõtlesin Teid natuke rõõmustada päiksepaistelise Marokoga ^_^

Maroko

Maroko on riik Loode-Aafrikas.
Selle koosseisu kuulub ka vaidlusalane territoorium Lääne-Sahara.                    
Marokol on pikk Atlandi ookeani äärne rannajoon ning naaberriigid on Mauritaaniaedelas ning Alžeeria idas ja kagus (piir Alžeeriaga on kinni).

Maroko looduse eripära määravad mägine pinnamood ja Atlandi ookeani ning Sahara mõju. Maroko varieeruv pinnamood sisaldab kirdest edelasse minevat maa keskosa läbivat Atlase kurdmäestikku, mille orud ja lavamaad jaotavad selle ala neljaks mägiseks piirkonnaks.

Maroko asub lähistroopilises kliimavöötmes. 
Kliima on kuiv, kuigi rannikupiirkondades sajab väikestes kogustes novembrist märtsini vihma. 
Temperatuur varieerub olenevalt aastaajast ja asukohast.
Samal ajal, kui lõuna ja kagu piirkonna kõrbealadel tõuseb suvel temperatuur ekstreemselt kõrgele, on mäestike kõrgematel aladel suveõhtutel jahe ja talvel väga külm.

Parim aeg külastuseks on kevadel (märtsi keskpaigast maini), mil loodus on lopsakas ja roheline ning sügisel (september kuni november), mil suve kuumus on taandunud.

Ja muidugi ei tohi alahinnata suviseid ektreemseid kuumusi ja talvesid. 
Kui reisida talvel lõunasse, siis tuleb valmis olla külmadeks öödeks ning põhjarannikul ja Rif mägedes (Rif Mountains) on talvel ja varakevadel sageli sombune.




Kes Marokosse klassikalist liivakõrbe ja ergavat kõrbepäikest otsima läheb, see peab tublisti vaeva nägema, kuid see on siiski võimalik. 
Kitsukesel ribal vastu Alzheeriat, Merzouga lähedal on lootust klassikalist suurte liivadüünidega Saharat näha, sest mujal on tavaliselt tegu tüüpilise kiviklibulise maastikuga.



Sahara kõrb








Maroko territooriumil asuv Atlase mäestik on keskmiselt populaarne matkapiirkond. Populaarsus põhineb asjaolul, et paljud seljakotirändurid, kes Marokos pikemat aega viibivad, satuvad nii või teisiti ka Atlase mäestiku aladele. Maroko kolm tähtsamat mägist piirkonda jooksevad üksteisega paralleelselt, on Kõrg-Atlas, kuni 4167 m kõrgune, Kesk-Atlas, mis on kuni 3343 m kõrgune ja Anti-Atlas
Kõrg-Atlasel asub ka Maroko kõrgeim punkt Jbel Toubkal, mis on kõrgeim ja ligipääsetavaim mäemassiiv Atlase ahelikus. 



                                  Jbel Toubkal mägi







Kõige kõrgem kosk asub Kõrg-Atlase mägedes ja selle nimi on Cascade d'Ouzoud, ta on ka kõige tuntuim Marokos. Vesi langeb ligi 110 meetrit, kolme kaskaadiga.   
Tõlkes see tähendab "Oliivipuu". Selline nimetus tuleneb rajast, mis viib kose juurde, kuna raja lähedal asuvad oliivipuude istandused.


                            Cascade d'Ouzoud




Kõige ilusamad rannad Marokos asuvad Taghazout'i linnas. Tuntumad on Agadiri rand (20 km), Tamaonza (12 km) ja Aghroud (30 km). 
Kuna turism on üks tähtsamaid majandussektoreid Marokos, nad püüavad, et nende rannad oleksid koguaeg ideaalselt puhtad ja maksimaalselt mugavad turistide jaoks.



Aghroudi rand






















Video Maroko kohta:



Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar